Sizi ve müziğinizi hisseden profesyonel bir kadro ...
.

Ekip

Serkan Ayman, Oya Erkaya, Cengiz Köroğlu, Ezgi Ayçe Kızıldere, Metin Arıgül, Altay Ekren »


Serkan Ayman

Kurucu

1990’da Kabataş Erkek Lisesi’nde davul çalmaya başladı. 1997’de İTÜ Çevre Müh. bölümü ’nden mezun oldu.

1999 Eylül’de Londra'ya gitti ve London Music School’da Pete Zeldman ve Mick Morena’nın düzenlediği workshoplara katıldı.

2000 -2011 döneminde  Emre Altuğ, Yonca Lodi, Göksel, Zeynep Casalini, Sibel Tüzün, Şehnaz Sam, Erol Evgin, Funda Arar, Feridun Düzağaç, Selen Uçer, Ayşe Tütüncü, Melis Sökmen, Sıla,  Berksan,  Canan Leslie Anderson, İstanbul Blues Kumpanyası, Yavuz Çetin, Catwalk, Gökalp Baykal, Vedat Sakman gibi grup ve sanatçılar ile sahne ve albüm çalışmalarında bulundu.

Bu dönemde Oya Erkaya ile Studio Drum&Bass ’i kurdu. Atölye çalışmaları ve ensemble dersleri de yapılan stüdyoda davul dersleri verdi.  

2009-2015 yılları içerisinde Grup Artistanbul, Vedat Sakman ve Levent Yüksel ile sahne almıştır...2010 yılında Oya Erkaya ile birlikte  temellerini attığı kayıt ve prodüksiyon stüdyosu Bahçekat 'ta birçok prudüksiyon ve Mixlere imzasını atmıştır.  

Stüdyo çalışmalarının yanısıra geçtiğimiz son 3 yılda Amerikalı Soul müziksanatçısı Carlton J. Smith ve sinema oyunculuğu ile de bilinen Işıl Yücesoy ile sahne almıştır.

Stüdyo çalışmalarının yanısıra, 2016 Ekim itibariyle de Amerikalı ses sanatçısı Maya Acuzena ve ile sahne almaktadır.


Oya Erkaya

Kurucu

1998’de Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü ’nden mezun olup, Londra ya gitti. 

1999’da “London Music School” bas gitar bölümünden “ Bassist of the year” sertifikası ile mezun oldu.

2000 -2010 döneminde Bulutsuzluk Özlemi, Yavuz Çetin, Gökalp Baykal, Göksel, Catwalk, Elektronia, Babazula, Feridun Düzağaç, Şehnaz Sam, Kardeş  Türküler, Sıla, Aydilge gibi grup ve sanatçılar ile sahne ve albüm çalışmalarındabulundu. Hem yurtiçinde hem de yurtdışında pek çok konser verdi. Özellikleyurtdışında “Printemps de Bourge Festival/ France”, “Asian Live Music Festival/Japan” sahne aldığı belli başlı festivaller arasındadır. Bu dönemde Serkan Ayman ile birlikte kurduğu “Studio Drum&Bass”‘ de özel bas gitar dersleri verip pek çok öğrenci yetiştirdi.

2009-2015 döneminde Levent Yüksel ile sahne aldı ve birçok konser verdi.
2010 yılında Serkan Ayman ile birlikte kurduğu kayıt ve prodüksiyon stüdyosu "BahçeKat Ses Kayıt&Prodüksiyon" ‘da Aranje, Jingle, Belgesel ve Tiyatro müzikleri yaparak stüdyo çalışmalarına ağırlık vermeye başladı.

Son dönemde Yıldız TİLBE ’nin "Sevgililer Günü" ve "Oynat" albümünün aranjörlüğünü üstlenmiş aynı zamanda “Deniz Tekin/Kozakuluçka” albümünün de süpervizörlüğünü yapmıştır.

Stüdyo çalışmalarının yanısıra geçtiğimiz son 3 yılda Amerikalı Soul müziksanatçısı Carlton J. Smith ve sinema oyunculuğu ile de bilinen Işıl Yücesoy ile sahne almıştır.

2016 Ekim itibariyle de Amerikalı ses sanatçısı Maya Acuzena ve ile sahne almaktadır.

www.oyaerkaya.com

 


Mine Erkaya

Mix Mastering

1997 yılında Bogaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Üniversite yılları süresince Raks Marsandiz Stüdyoları Digital Editing and Mastering departmanında Duyal Karagözoğlu, ve Erekli-Tunç stüdyosunda Rıza Erekli ile çalıştı. 1997’de ses mühendisliği eğitimi almak üzere Londra’ya gitti. School of Audio Engineering Institute London (SAE London Institute) okulundan 1999 yılında mezun oldu. 1999–2003 süresince, Fanta Turnesi 2003 dahil olmak üzere, Şebnem Ferah ile konser tonmaisteri olarak çalıştı. İmaj Stüdyo’larinda Sezen Aksu “Sarı Odalar Single”, Kudsi Ergüner “Les Passions D`istanbul” ve Dağhan Baydur, Erdal Kızılçay, Fuat Güner “D.E.F. Orchestra Beatles Alaturka” albümlerinin kayıt ve mix aşamalarında görev aldı. Çelik’in albümünde Londra’da prodüktor ve perküsyoncu Hossam Ramzy, ve davulcu Manu Katche ile çalıştı. 2001 ’de Yavuz Çetin'in “Satılık” albümünün kayıt, mix ve mastering'lerini yaptı.

2002–2008 yıllarında, kendi stüdyosu olan “Mine Erkaya Studio`da çeşitli album, film, tiyatro müzik ve ses kayıtlarını tamamladı. 2005 ve 2006 yılı içerisinde Mor ve Ötesi grubunun Köln, Frankfurt, Bochum ve Stuttgart konserlerinde tonmaister olarak görev aldı. 2004 yılından bu yana tam zamanlı öğretim gorevlisi olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde müzik teknolojileri ile ilintili lisans derslerini vermektedir. 2010 istanbul Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamındaki Hayalet Yapılar projesinde Candarlı Hamamı isimli ses yerlestirmesini gerçekleştirdi. 2012 yılında İstanbul Tasarım Bienali`nde Istanbul-o-Matik projesinin ses danışmanlığını yaptı. Halen eğitmenliğinin yanısıra freelance ses mühendisi olarak calışmalarına devam etmektedir.
 


Cengiz Köroglu

Mix Mastering

1 eylül 1973'te eski Yugoslavya bugünkü Kosova'da, Mitrovica'da doğmuşum. Babamın isteğiyle ilk trompet dersine gittiğimde, yan sınıfın kapısı açıktı ve içerde klasik gitar hocası Petar Rakiç'i, Lobos'un inanılmaz güzellikte bir eserini çalarken gördüm. Yıl 1983'tü, 10 yaşındaydım, büyülenmiştim, gitarcı olmaya karar vermişim ancak bunun bilinçli olarak daha sonra farkına vardım.

1986'da, müzik okulunun 3'cü yılında 4cü sınıflarla yarışarak Sırbistan çapındaki en iyi gitarcı yarışmasını kazandım. 1989'da grubum “Horoskop” ile birkaç şarkı kaydettim ve şarkılardan bir tanesi Kosova radyolarının en çalınan şarkısı oldu.

1992'de İletişim fakütlesi öğrencisi olarak İstanbul Türkiyeye geldim. Geldiğim yıl Engin Yörükoğlu'nun "Jazz Stop" grubuna katılıp haftada 7 gece aynı isimli kulübünde rock ve blues çaldım. Burada, ses kayıt konusundaki yeteneğim keşfedildi ve 1996'da Fuat Güner'in FT stüdyolarında profesyonel tonmaister ve stüdyo müzisyeni olarak çalışmaya başladım.


Gökhan Pamir

Ses Teknolojileri, Remix

4 yaşında piyano çalarak müzik hayatına adım attı. Mimar Sinan Konservatuarı yarı zamanlı piyano eğitiminden sonra 1999' da Londra SAE ( School  of Audio Engineering ) eğitimini tamamladı. 2005 yılında Bilgi Üniversitesi Ses Teknolojileri bölümünden mezun oldu. 2004 yılı itibiyle çeşitli sanatçılarla sahne ve stüdyo çalışmalarında bulundu. Bu süre zarfında Türkiye' nin önde gelen Profesyonel Ses Sistemleri firmalarının satış ve teknik departmanlarında görev aldı. Müzisyen ve disjokey ( DJ) kimliğinin yanısıra aranjörlük ve remix çalışmalarıyla stüdyo faaliyetlerini sürdürmekte, 2014 yılı itibariyle de BahçeKat Stüdyo' da teknik, donanım ve yazılım gibi altyapı çalışmarında danışmanlık hizmeti vermekte ve müzikal çalışmalarına devam etmektedir.